سایت های مرتبط با کتاب

پنج‌شنبه 22 مهر‌ماه سال 1389

در این یادداشت سعی بر این شده که سایت های برتر در حوزه کتاب و کتابخوانی معرفی شوند. 

 1. سایت  خانه کتاب  به نشانی اینترنتی : http://www.ketab.ir 
 2. سایت کتاب نیوز به آدرسی اینترنتی : http://www.ketabnews.com  
 3. سایت خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)  به آدرس اینترنتی : http://www.ibna.ir 

۱. خانه کتاب:

   حوزه کاری  این سایت  در باره کتاب های منتشر شده می باشد و کتابهای منتشر شده در کشور ا معرفی می نماید.این سایت وابسته به خانه کتاب می باشد . خانه کتاب  دونشریه بنا مهای  کتاب هفته و کتاب ماه نیز منتشر می کند.که مــن در اینجــا لازم      می دانم این دو نشریه را به اختصار معرفی کنم :

    نشریه کتاب هفته با هدف آگاهی علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی و دست اندرکاران حوزه نشر . کتاب از آخرین اخبار و رویدادهای این حوزه و دیدگاه های نویسندگان، مترجمان و ناشران درباره آثارشان و مسایل روز نشر کتاب درایران و جهان شنبه هرهفته منتشر می شود. اطلاعات کتاب های منتشر شده درهرهفته نیز به تفکیک موضوعی،با هدف اطلاع رسانی تازه های نشر، در این نشریه درج می گردد.

    کتاب ماه، ماه نامه ای است که باهـدف اطلاع رسانـی و نقد و بررسی کتابـهای منتشـر شده در کـشـور، در هشـت نشریه تخصصی با موضوع های کلیـات، دیـن، ادبیات و فلـسفـه، عـلوم اجتماعی، عـلوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، کودک و نوجوان، هـنــــر منتشـر می شـود. مطالب ایـن نـشـریـات شـامـل نــقـد و بررسـی و معـرفی، گفت وگـو، اخبار ،گزارش و مـطالب متنـوع دیـگر ،درباره کتـاب مـی بـاشد. هـمچنیـن فـهـرسـت کتـابـهای مـنـتـشـر شـده در هــر مـاه به هــمـراه تـصــاویـر روی جـلـد و معـرفی کـوتاهی از اکثر کتابها، ارایـه مـی شـود .

   ۲. کتاب نیوز:  

   کتاب‌نیوز سایتی است که با معرفی آثار منتشر شده­ی مشهور، مهم، ارزشمند و خواندنی و  اطلاع سانی  در حوزه­ی کتاب ونیز ایجاد گفتمان نقد با هدف فراهم کردن فضایی برای تولید و تعالی اندیشه می باشد. و وابسته به موسسه میةراث اهل قلم می باشد. 

   ۳. خبرگزای کتاب ایران (ایبنا):  

    این سایت فعالیت رسمی خود را از 24 آبان 1385 آغاز کرده است و زیر نظر خانه کــــتاب اداره می شود. هدف این سایت  اطلاع رسانی خبری در حوزه کتاب و کتابخوانی و موضوعات مرتبط مثل چاپ،نشراست ، همچنین خبرهای این خبرگزاری شامل خبرهای داخلی و خارجی در موضوعات دین ، ادبیات فن آوری، تاریخ و جغرافیا ،علوم اجتماعی، هنر و نیز کتابهای کودک و نوجوان می باشد.